Një tjetër fitore për Macron do t’i japë BE-së kohë të mjaftueshme për të marrë veten

08/05/2017 12:20 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintCentristi argumenton se shumë burime të pasigurisë janë sfida të përbashkëta europiane që, më së miri, përmbushen përmes përpjekjeve të përbashkëta europiane.   Fitorja e Emmanuel Macron në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Francë u mirëprit me një ndjesi lehtësimi, më shumë sesa me triumf në Bruksel dhe në kryeqytete të tjera europiane. Vetëm 4% i ndante katër kandidatët kryesues, skenari makth i raundit final mes kandidatëve të ekstremit të majtë anti-BE dhe të djathë u kthye për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of