Nje treg, pa asnje barriere

04/10/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Biznesmeni kosovar ofron idenë për integrimin e tregut Kosovë–Shqipëri Ideja e Ramiz Kelmendit, pronari i kompanisë tregtare “Elkos”, është që bizneset e mëdha tregtare të investojnë në prodhim, veçanërisht të ushqimeve. Paralelisht me këtë, në disa qytete të mëdha të Shqipërisë kosovarët të hapin qendra të mëdha shpërndarëse, ndërsa ato të degëzohen me markete më të vogla. E njëjta duhet të ndodhë edhe në Kosovë. Të krijohet mundësia që bizneset dhe mallrat nga Shqipëria të depërtojnë më lehtë Ramiz […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of