Nje vit me i mbare

09/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Viti që filluam pritet të jetë më i mbarë për ekonominë shqiptare. Disa prej treguesve makroekonomikë, të përmirësuar gjatë vitit që shkoi, janë premisë për vazhdimin e përmirësimit të ekonomisë shqiptare edhe gjatë këtij viti. Ekspertë të ekonomisë dhe përfaqësues të institucioneve ndërkombëtare janë optimistë kur flitet për zhvillimet ekonomike në Shqipëri për 2011-ën. Ata parashikojnë se tregu do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e presioneve të tregjeve ndërkombëtare dhe veçanërisht të zhvillimeve ekonomike të tregjeve fqinje si […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of