Një vit në pandemi

15/03/2021 11:14 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKosova me mijëra jetë të humbura, e gjunjëzuar në ekonomi, në pritje të vaksinave Më 11 mars të vitit të kaluar, Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli koronavirusin pandemi. Në Kosovë, rastet e para me COVID-19 u shfaqën më 13 mars, dy ditë pasi COVID u shpall pandemi dhe një muaj pasi kishin filluar testimet. Numri i rasteve pozitive në Kosovë aktualisht është rreth 80 mijë, ndërsa kanë humbur jetën mbi 1 mijë e 600 persona. Numri i vdekjeve dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of