NJe VULe PeR SIGURINe

23/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rasti i bujshëm i lodrave të dëmshme të identifikuara në tregun amerikanë risolli në vëmendjen e autoriteteve shqiptare kujdesin për sigurinë e produkteve që tregtohen. Sipas drejtores së drejtorisë së mbikëqyrjes së tregut në Ministrinë e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, znj.Anila Jani, muajt e fundit janë verifikuar dy raste të tërheqjes nga tregu të  produkteve të vlerësuara të dëmshme për konsumatorin. “Kemi patur një njoftim nga vetë kompania “Mattel", – thotë znj. Jani, për një model të kukullave Barby […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of