Njeriu qe ktheu besimin te Banka Arabe

25/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Ne fund te viteve ’90-te Banka e Bashkuar e Shqiperise (BBSH) ndodhej ne nje moment shume delikat. Per shkak se pjesa me e madhe e aksioneve te bankes kontrolloheshin nga disa banka arabe, veçanerisht Banka Islamike per Zhvillim, banka ndodhej nen akuza dhe dyshime per lidhje me individe qe kishin kryer aktivitete te dyshimta. Nje banke eshte ne radhe te pare besim, ndaj keto dyshime vinin ne rrezik serioz te ardhmen e BBSH-se. Kjo ishte gjendja […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of