Nokia, akoma kryesues ne treg. Samsung kalon Motorola-n

11/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga E.SH Një telefon i lëvizshëm në 4 eshte Nokia. Ky eshte rezultati i nje kërkimi tregu të prezantuar nga shoqëria amerikane Gartner. Gjiganti skandinav, në tremujorin e tretë të vitit, e rriti përqindjen e tij në tregun botëror për tremujorin e pestë radhazi, duke arritur 38.1%, nga 35.1% që ishte vitin e kaluar. Por risitë më interesante të kërkimit i takojnë vendit të dytë dhe të tretë në treg. Shoqëria amerikane Motorola u kalua nga Samsung. Shoqëria koreane, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of