Normat zyrtare te fitimit

11/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Telekomunikacioni dhe sherbimet financiare (bankare) paraqiten, 15 vjet pasi Shqiperia ka hyre ne ekonomine e tregut, si sektoret me normen me te larte zyrtare te fitimit. Theksojme zyrtare, pasi ne Shqiperi pranohet qe ka nje shmangie te larte tatimore, çka ben shpesh qe normat e deklaruara te fitimit te jene me te uleta se realet. Edhe vendimi i tatimoreve per te gjykuar ata mbi normat reale te fitimit ne ekonomi le vend per abuzivizem, sepse veshtire qe nje tatimor […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of