Nuk i japim me para KESH-it

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint KESH do të rrisë importin e energjisë, do të ulë prodhimin vendas dhe mbi të gjitha ka planifikuar të pakësojë orët pa drita. Këto janë ndryshimet e bëra në planin e shtatë të masave të sektorit të energjisë elektrike, që u miratua në mbledhjen e qeverisë. Por Ministria e Financave ka qenë kundër këtij vendimi. "Ndryshimi i propozuar në këtë projekt mbart implikime negative serioze financiare. Për këtë arsye kërkojmë që ky ndryshim të rishikohet në tërësi, me qëllim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of