Nuk ka “zgjidhje apo praktikë perfekte” për taksimin e biznesit të vogël

16/10/2017 3:49 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMbi trajtimin tatimor të bizneseve të vogla dhe uljen e informalitetit, evazionit fiskal dhe korrupsionit…   Nga Fatmir Kazazi – Konsulent Fiskal   Me kërkesë të disa shoqatave biznesore dhe të disa bizneseve të mëdha, të mesme dhe të vogla, por edhe nisur nga diskutimet e shumta në media dhe në rrjetet sociale, do të doja të jepja opinionin tim për trajtimin tatimor të bizneseve të vogla, veçanërisht lidhur me Tatimin mbi Vlerën e Shtuar ndaj këtyre bizneseve. Ky opinion […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of