Nuk mund të diversifikojmë ekonominë pa zhvilluar edukimin teknik

08/02/2021 11:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Genti Beqiri, pedagog i makroekonomisë dhe ish-drejtor ekzekutiv i AIDA   Genti Beqiri, pedagog i makroekonomisë dhe ish-drejtor i Agjencisë për Zhvillimin e Investimeve (AIDA), thotë në një intervistë për revistën “Monitor” se përmirësimet në strukturën e ekonomisë shqiptare në dekadat e fundit janë të vogla. Sipas tij, diversifikimi i zhvillimit ekonomik dhe nxitja e sektorëve më produktivë nuk nxiten mjaftueshëm as nga politikat afatshkurtra dhe as nga ato afatgjata. Ai mendon se politikat shtetërore duhet të parashikojnë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of