Nuk pati asnjë ofertë / Dështon shitja e 117 mijë tonëve naftë nga Albpetrol

20/04/2020 12:01 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Infrastrukturës dhe Energjisë njoftoi anulimin e ankandit për shitjen e 117 mijë tonëve naftë, një procedurë e hapur në fund të muajit mars. Ky është ankandi i dytë që dështon sa i takon shitjes së naftës pas atij të fundit të janarit për një sasi disa herë më të vogël të nxjerrë për shitje nga kompania publike. Ministria argumentoi se anulimi bëhet në kushtet kur nuk ka pasur interes për të blerë naftën. “Autoriteti shitës, Albpetrol sh.a., njofton […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of