Nuk presim që tërmeti të ketë efekt tek sezoni 2020

16/12/2019 10:57 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRrahman Kasa, Menaxher pranë “Happy Tours” Turoperatorët shqiptarë, që janë të angazhuar në turizmin e organizuar që prej vitesh po “lulëzon” kryesisht në zonën e Durrësit, shprehen optimistë për situatën e sektorit pas tërmetit. Sipas tyre frenimi i shitjeve nga agjencitë e huaja për sezonin e ardhshëm ka zgjatur vetëm dy ditë dhe më pas gjithçka është kthyer në normalitet. Rrahman Kasa, menaxher pranë “Happy Tours” shprehet se agjencive iu janë nisur akt-konstatimet për situatën e hoteleve pas tërmetit dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of