Nuk respektuan fashat e orareve, gjobiten me 10 mijë lekë 165 qytetarë

19/03/2020 3:03 PM 0 komente

Përtej masave të marra nga qeveria shqiptare për parandalimin e përhapjesë së koronavirusit, qytetarët vijojnë të thyejnë rregullat.

Vetëm ditën e sotme Policia e Shtetit ka ndëshkuar me masë administrative prej 10 mijë lekësh 165 persona, të cilët kanë dalë shëtitje jashtë fashave të orareve të përcaktuara.

Në zbatim të masave kufizuese për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në të gjithë territorin e vendit, shërbimet e Policisë së Shtetit kanë ushtruar dhe vijojnë të ushtrojnë kontrolle për zbatimin e një prej masave kufizuese, asaj të kufizimit të daljes vetëm në fashat orare 06:00 – 10:00 dhe 16:00 –18:00, për të gjithë qytetarët.

Në të gjithë vendin, prej orës 10:00 deri në këto momente janë ndëshkuar me masë administrative me vlerën 10.000 lekë secila, 165 shtetas, të cilët nuk kanë respektuar oraret kufizuese.

Policia e Shtetit apelon për të gjithë qytetarët që secili të kontribuojë për të parandaluar përhapjen e COVID-19, duke respektuar me rigorozitet masat kufizuese të ndërmarra për këtë qëllim”, thuhet në njoftimin e policisë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of