Numërimi i fundit, deri në disfatën e Donald Trump

28/12/2020 11:43 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Zgjedhjet pa mbarim të Amerikës. Presidenti ka pësuar humbje në gjykata dhe në votën popullore, por iu afrua fitores në mënyrë të paparashikueshme, shkruan The Economist   Katër vjet më parë, demokratët u ankuan se Donald Trump e siguroi fitoren në zgjedhjet presidenciale, falë avantazheve mjaft të ngushta në tre shtete, çka do të thotë se vetëm 77,774 votues bënë diferencën në rezultatin e zgjedhjeve. Këtë herë, pavarësisht se demokratët arritën një fitore të madhe në votën popullore, diferenca e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of