Numri i femrave në postet drejtuese të sistemit bankar duhet të rritet

02/10/2017 10:59 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë mbarë botën, femrat zënë afërsisht 20 për qind të posteve në sektorin bankar dhe të agjencive mbikëqyrëse të bankave. Nëse rritet më shumë ky numër, më i madh mund të jetë ndikimi pozitiv që ato do të kenë në stabilitetin e sistemit bankar. “Tavani i qelqtë”* në financë ka filluar të tregojë shenjat e para të krisjes, megjithatë ekziston ende një hendek i madh midis përfaqësimit të burrave dhe grave në postet drejtuese në sistemin bankar dhe agjencitë e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of