Jeni duke lexuar në: Bota / Pandemia

Abonohuni:

Pse stimuli i propozuar nga Joe Biden është tepër i madh

Stimuli fiskal. Ekonomia amerikane ka më tepër nevojë për ndihmë të piketuar sesa për shpenzime masive   Ekonomia e Amerikës do të rimëkëmbet nga pandemia më shpejt sesa ekonomitë e…

Edhe para Covid-19, klubet e natës ishin në vështirësi

Ruaj distancën. Pandemia i ka detyruar të luftojnë për mbijetesë, shkruan The Economist   Në kohë normale, është jashtëzakonisht e vështirë të hysh në Berghain, një klub nate tekno në…

Revolucioni i vërtetë në Wall Street

Teknologjia e lartë takon financat e larta   Ngjarjet në Wall Street janë bërë aq të çuditshme saqë thuhet se Netflix po planifikon një shfaqje për t'i përjetësuar ato, shkruan…

Pse askush nuk dëshiron ta transmetojë Ligën 1 të Francës

Mposhtje pa gol. Kjo lojë e bukur është përfshirë në një situatë të shëmtuar financiare   Nëse një ndeshje futbolli nuk ndiqet nga asnjë tifoz, as në tribuna dhe as…