Obama “korr” rezultate nga reforma fiskale

15/10/2012 3:03 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNorma e papunësisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u ul nën nivelin e 8%, një lajm shumë i mirë për Presidentin Barack Obama që pret verdiktin e amerikanëve më 6 nëntor. Por, Presidenti Obama ka një tjetër arsye për të qenë i kënaqur: punësimi nuk u rrit vetëm në sektorin e shërbimit, higjienës, transportit dhe restorantit, por edhe në atë të prodhimit, që është edhe më i godituri nga recensioni i madh 2007-2009. Madje punësimi u rrit edhe në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of