Obama-McCain: Debati per ekonomine dhe taksat

12/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint The Economist John McCain dhe Barack Obama po ofrojne nje ndryshim rrenjesor, edhe pse gjendja aktuale e politikes dhe ekonomise do te kufizojne ambicjet e tyre  Rreth 16 vjet me pare zgjedhjet presidenciale ne Amerike synonin te luftonin kunder nje ekonomie te dobet dhe nje elektorati te merzitur. Ne 1992, nen hijen e nje terheqjeje mbrapsht dhe me amerikanet te shqetesuar per standardet e tyre te jeteses, per shendetin e tyre si dhe aftesine e shtetit te tyre per […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of