OBSH jep alarmin: Sëmundjet profesionale të lidhura me punën

26/08/2019 8:22 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë “sëmundje profesionale” është çdo sëmundje që konsiderohet kryesisht si rezultat i një ekspozimi ndaj faktorëve të rrezikut që rrjedhin nga aktiviteti i punës. Sëmundjet që lidhen me punën kanë shkaqe të shumta, ku faktorët në mjedisin e punës mund të luajnë një rol, së bashku me faktorë të tjerë, në zhvillimin e sëmundjeve të tilla. Plani Global i Veprimit i OBSH-së për Shëndetin e Punëtorëve bëri thirrje për përmirësimin e diagnozës, raportimit dhe regjistrimit të sëmundjeve profesionale dhe ngritjen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of