Ocado e Britanisë fillon ofertën e obligacioneve 642 milion dollarë

02/12/2019 9:17 AM 0 komente

Kompania britanike ushqimore dhe teknologjike në internet Ocado ka lëshuar një emetim të obligacioneve 500 milion paund (642 milion dollarë), pjesërisht për të financuar shpenzimet e kapitalit të lidhura me marrëveshjet e partneritetit ndërkombëtar, deklaroi ajo të hënën.

Firma tha që obligacionet e konvertueshme të pasigurta, për shkak të vitit 2025, pritet të mbajnë një kupon midis 0.75% dhe 1.25% në vit.

Të Premten, Ocado nënshkroi marrëveshje me grupin më të madh të supermarketeve të Japonisë, Aeon, si partneri i tij i fundit i teknologjisë së huaj.

/REUTERS

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of