OECD: Duhen rekorma për rritjen e qëndrueshme

22/07/2019 5:51 PM 0 komente

Rritja e ngadaltë, pasiguria e lartë dhe nivelet në rritje të pabarazisë duhet të nxisin krijuesit e politikave të ndërmarrin veprime urgjente për të arritur rritje më të fortë, më të qëndrueshme dhe më gjithëpërfshirëse, sipas raportit vjetor të OECD ‘Going for Growth’. ‘Going for Growth 2019’ vë në dukje se dobësimi i rritjes vjen në një kohë kur globalizimi, dixhitalizimi, plakja e popullsisë dhe degradimi i mjedisit janë forcat kryesore që formojnë zhvillimet ekonomike. Për të menaxhuar më mirë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of