OECD sheh situate disi pozitive

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD) e ka rishikuar në rritje pasqyrën e saj ekonomike botërore për herë të parë në dy vjet, teksa në raportin e fundit konkludon që rënia ekonomike globale është afër fundit. Në këtë raport, botuar javën e kaluar, OECD e rishikoi parashikimin për ekonominë për vitin 2009 me një rënie prej 4.1%, në ulje nga tkurrja e parashikuar më parë prej 4.3%. Në të thuhet se në vitin 2010, priste një rritje shumë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of