Ofroi çmimin 29.89 euro/MWH / Voltalia shpallet fituese për parkun fotovolatik të Spitallës

29/03/2021 10:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKompania franceze Voltalia u shpall fituese këtë të enjte për garën e ndërtimit të impiantit fotovoltaik të Spitallës. Në hapjen e ofertave nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë u nënvizua se pjesëmarrëse në ankand ishin të paktën pesë kompani por vetëm dy prej tyre ishin kualifikuar për përmbushjen e kushteve tekniko-ligjore dhe që mund të kishin edhe një ofertë financiare. Kompania e dytë pas Voltalias ishte Universal Energy, me kapital kinez e cila ofroi një çmim 46 euro/MWh. Për këtë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of