Opec shtyn uljen e metejshme te prodhimit

02/12/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Karteli i naftes, Opec, vendosi fundjaven e kaluar te shtyje çdo vendim per te ulur me tej prodhimin, ne menyre qe te nxise çmimet. Shkurtimi i ardhshem i prodhimit mund te ndodhe rreth 17 dhjetorit, kur grupi te takohet ne Oran, Algjeri. Por, Chakib Khelil, ministri i energjise se Algjerse dhe presidenti i Opec, la te kuptohej se Opec ishte i shqetesuar se çmimet mund te binin me tej. Ne nje deklarate pas nje takimi qe zgjati dy ore […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of