Ora e borxhit

20/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nivelet e borxhit publik do të vijojnë të jenë të larta dhe për një periudhë afatmesme. Sa mund të rrezikojë kjo prirje ekonominë shqiptare. Argumentet pro dhe kundër mbajtjes së një borxhi të lartë Ora po bën tik-tak. çdo sekondë, rezulton se dikush ne botë zhytet më thellë në borxhe. Ideja e orës së borxheve për një komb të caktuar është e njohur për çdokënd që ka qenë në sheshin Times në Nju Jork, ku shfaqet shifra e borxhit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of