Ora e borxhit

20/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNivelet e borxhit publik do te vijojne te jene te larta dhe per nje periudhe afatmesme. Sa mund te rrezikoje kjo prirje ekonomine shqiptare. Argumentet pro dhe kunder mbajtjes se nje borxhi te larte Ora po bën tik-tak. çdo sekondë, rezulton se dikush ne botë zhytet më thellë në borxhe. Ideja e orës së borxheve për një komb të caktuar është e njohur për çdokënd që ka qenë në sheshin Times në Nju Jork, ku shfaqet shifra e borxhit publik […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of