Ora po troket mbi Portugaline e mbytur ne borxh

06/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dy javë më parë, kostot e huamarrjes së Portugalisë po shkonin mbi 7%, një nivel që konsiderohet i paqëndrueshëm. Frika në tregjet financiare ishte se Lisbona, ashtu siç bënë Athina dhe Dublini vitin e kaluar, do të detyroheshin të kërkonin një paketë shpëtuese prej miliarda eurosh. Por tani ata nuk e kanë më këtë frikë, shkruan “Financial Times”. Javën e kaluar, yield-i (interesi) i bonove të thesarit ra sërish; në një moment gjatë një sesioni u ul në 6.76%, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of