Orientimi tek tatimpaguesi

11/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Aida Pere Cilat jane disa nga vlerat e administrates tatimorer Vlerat jane bindjet e perbashketa te punonjesve te administrates tatimore, qe ata perpiqen t’i zbatojne ne praktike. Kuptohet vlerat duhet te modelohen nga lideret me qellim qe t’i kete i gjithe stafi dhe t’i tregoje ato ne sjelljen e tij te perditshme me tatimpaguesit. Si shembuj te zakonshem te vlerave te administrates tatimore permenden: ndershmeria, profesionalizmi, respekti, bashkeveprimi dhe pergjegjshmeria. Per t’i arritur keto vlera, administrata tatimore duhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of