OSHEE/ Hapet tenderi i energjisë për nëntorin

30/10/2017 11:24 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintOperatori i Shpërndarjes së Energjisë uli ritmet e importit të energjisë për muajin nëntor, teksa shihet se kërkesa për ankandin e shpallur për muajin e ardhshëm është për 72,400 MW/h, një vlerë të përafërt me rreth 4.5 milionë euro, duke marrë në konsideratë çmimet aktuale të Bursës së Hungarisë që janë referencë për ankandet e OSHEE-së. OSHEE kërkon që të blejë sasinë e nëntorit me dy lote, një nga të cilët 72 mijë MW/h dhe tjetri 400 MW/h. OSHEE shprehet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of