OTP Bank: Patëm 95 aplikime për skemën e dytë, cilat kualifikohen

03/08/2020 9:11 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Sa për qind e fondit të garancisë sovrane nga “Paketa 2” keni shpërndarë? Fillimisht, përpara së të kalonim në statistika, do të doja të bëja një përmbledhje të shkurtër të garancisë dhe përqasjes së Bankës OTP Albania. Garancia e dytë sovrane mbulon financime të ndryshme, si për kapital qarkullues apo investime, dhe mbulon 60% të financimit të bankës. Limiti i garancisë për Bankën OTP Albania është 1.45 miliardë lekë, që do të thotë se kreditimi ynë shkon 2.4 miliardë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of