Pa baza te qendrueshme

05/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kosova eshte i vetmi vend me te cilin kemi suficit tregtar. Por pjesa me e madhe e eksporteve jane thjesht rieksporte. Ndersa, ngritja e stabilimentit te Coca-Cola-s ne Kosove pritet te shoqerohet me renie te eksporteve te produkteve bujqesore Shkembimet tregtare te Shqiperise me Kosoven jane te vetmet pozitive per vendin tone dhe vitin e kaluar ato u rriten me rreth 71.3% krahasuar me nje vit me pare. Sipas te dhenave nga ACIT, gjate vitit 2007 volumi tregtar mes […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of