PAA, fokusi te bujqësia

19/06/2017 3:01 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPartia Agrare Ambientaliste ka në fokusin e saj zgjidhjen e problemeve të bujqësisë, peshkimit, blegtorisë, mjedisit, agroturizmit dhe të gjithë agrobiznesit, do të krijojë mundësinë që këto aktivitete të zënë vendin e duhur në zhvillimin ekonomik të vendit. PAA-ja synon të ofrojë ekspertizën e saj për përafrimin e legjislacionit shqiptar me atë të BE-së, ristrukturimin e institucioneve përgjegjëse, përdorimin e teknologjive bashkëkohore, aplikimin e rezultateve shkencore në praktikë, bashkëpunimin dhe kooperimin e fermerëve, shtrirjen e shërbimit të këshillimit, aplikimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of