Paaftësia për të tërhequr projektet e BE-së dhe “hiletë” me PPP-të

15/07/2019 2:57 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pse Shqipëria ka arritur të tërheqë vetëm 7.3% të projekteve të axhendës së ndërlidhjes së Ballkanit Perëndimor në 4 vjet, më pak se të gjithë. “Hileja” e qeverisë me Partneritetin Publik-Privat (PPP-të) për të fshehur borxhin dhe për të rritur kostot e projekteve të infrastrukturës rrugore   Shqipëria renditet e fundit nga vendet e Ballkanit Perëndimor për tërheqjen e projekteve të infrastrukturës, në kuadër të Axhendës së Ndërlidhjes, një nismë e Bashkimit Europian për të përmirësuar infrastrukturën e transportit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of