Pacolli kerkon kapercim barrierash ekonomike

26/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Presidenti i Kosovës, Behxhet Pacolli, tha në Shkup se Maqedonia dhe Kosova duhet të angazhohen më seriozisht për kapërcimin e të gjitha barrierave në bashkëpunimin ekonomik. Në forumin e biznesit Maqedoni-Kosovë, ai u shpreh se bashkëpunimi mes dy vendeve është i domosdoshëm, duke pasur parasysh “kapacitetin e ulët tregtar brenda këtyre shteteve”. Ministri i Ekonomisë së Maqedonisë, Fatmir Besimi, vlerësoi se Kosova është shumë e rëndësishme për shtetin maqedonas, andaj dhe “qeveria e vendit ka intensifikuar një varg aktivitetesh […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of