Pajisje: Sarkozy, synon qyteterimin e rrjeteve me filter anti

06/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Japonia pershtat "doktrinen Sarkozy". Ne fillim nje mesazh postar ne shenje paralajmerimi, me pas nje pushim dhe ne fund nje bllokim i kontrates. "E para falet, e dyta denohet, e treta ndeshkohet”. Ajo çka u pagezua si "doktrina Sarkozy" kunder transferimit te dosjeve ne internet. Presindenti francez, pak kohe me pare, hodhi nje pakete masash per te bllokuar piraterine ‘on line’, e cila perfshin rrjetet Isp (Internet service provider, furnizuesit e rrjeteve te internetit). Oganizmat e tilla si Telecom […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of