Pak fitime për sigurimet

02/11/2020 12:11 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ndërsa bankat raportojnë norma të larta fitimi, që arrijnë deri në 34%, në segmentin tjetër financiar, atë të sigurimeve, panorama nuk është kaq pozitive. Fitimet e shoqërive të sigurimit mbeten relativisht të ulëta, me norma kthimi njëshifrore, duke u luhatur mes 4 dhe 8%. Fitimet e tyre janë të lidhura dukshëm me ecurinë e pagimit të dëmeve, në varësi të aksidenteve të ndodhura dhe të provigjionimeve për dëmet e pagueshme. Avni Ponari, administrator i “Sigan Uniqa Group Austria”, pohon […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of