Pak transparence

04/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Interviste me Z. Gafur Luga, drejtor ekzekutiv i shoqates shqiptaro-amerikane per tregti dhe zhvillim. Shoqerite aksionere ne Shqiperi jane pak transaprente, sidomos persa i perket publikimit te te dhenave financiare. Sipas perfundimeve te nje projekti dy vjeçar te Shoqates Shqiptaro – Amerikane per Tregti dhe Zhvillim (AATDA-AL) per permiresimin e qeverisjes se shoqerive aksionere (corporate governance), transparenca dhe publikimi i informacionit mbetet nje nder thembrat e Akilit te sh.a-ve shqiptare. AATDA-AL ka nisur aktivitetin ne Shqiperi ne vitin 1999, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of