Pak ullinj, pak vaj

22/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Prodhimi i vajit te ullirit mbetet nje mundesi e humbur per shqiptaret. Niveli i prodhimit vendas eshte i ulet. Nje vit me pare prodhimi ra gati 50%.   Nje mundesi e rezervuar nga natyra vetem per pak vende, kryesisht ato mesdhetare, nuk shfrytezohet nga prodhuesit shqiptare. Kultivimi i ullirit dhe prodhimi i vajit ne vendin tone eshte i pallogaritshem krahasuar me prodhimin grek apo italian. Ndonese kemi te njejtat kushte klimatike, te nevojshme per prodhimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of