Paketa e masave, si do të zbatohet

17/02/2020 10:09 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSa do njihen shpenzime të zbritshme Mbi 15 për qind e vlerës së aktiveve të dëmtuara do të njihen si shpenzime të zbritshme për biznesin e dëmtuar nga tërmeti. Në aktivet e dëmtuara do të përfshihen mallrat,asetet apo makineritë e dëmtuara. Si përfitohet kjo masë Biznesi duhet të paraqesë pranë Drejtorive Rajonale të Tatimeve: -Listën me përshkrimin e detajuar të mallrave dhe aktiveve të dëmtuara dhe të shkatërruara. -Sasia për çdo lloj aktivi të dëmtuar; faturat e blerjes së mallrave […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of