Paketa e ndihmës financiare, bonusi 40 mijë lekë duhet të ishte për të gjithë bizneset

22/06/2020 11:52 AM 0 komente

Dy paketat financiare mbështetëse, siç ishte paketa e parë financiare për dhënien e ndihmës financiare deri në 3 paga minimale për biznesin e vogël dhe të vetëpunësuarit konsiderohen nga Alban Isteri, Kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë, Durrës, më shumë paketa sociale, sesa mbështetëse ndaj sipërmarrjes. Për shpërndarjen e bonusit prej 40 mijë lekësh për të larguarit nga puna te biznesi i madh, zoti Isteri thotë se duhej të përfitohej nga të gjithë punonjësit e sektorit të prodhimit dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of