Paketa ekonomike 2,3 mld euro për të mbështetur bizneset dhe ata që qëndrojnë në shtëpi

30/03/2020 12:16 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBullgaria ka prezantuar një paketë masash financiare me vlerë 2,3 miliardë euro për të mbështetur bizneset e prekura nga koronavirusi dhe për të ruajtur vendet e punës. Kryeministri bullgar, Boyko Borissov, tha se masat përfshijnë rritjen e kapitalit të Bankës Bullgare të Zhvillimit (BDB) për të ndihmuar bizneset e prekura nga pandemia e COVID-19, 60% të pagës të punonjësve që mund të largohen nga puna, shtyrjen e pagimit të taksave për koorporatat deri më 30 qershor, si dhe duke ofruar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of