Paketa fiskale, Jaka: Qeveria nuk u konsultua me biznesin

04/11/2019 11:16 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBiznesi ka dalë kundër ndryshimeve që qeveria pritet në bëjë në ligjin për tatimet dhe TVSH-në, duke nënvizuar se nuk ka pasur konsultime mes palëve. Në një deklaratë për mediat, kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës, Nikolin Jaka, u shpreh se komuniteti i biznesit kishte marrë garanci se nuk do të kishte ndryshime të shpeshta fiskale dhe se paketat do të ishin 3-vjeçare, por hapat e fundit të hedhura nga autoritetet kanë rrëzuar këtë premtim. Sipas tij, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of