Paketat e ndihmës të shkojnë të nevojtarët, të diversifikohet prodhimi dhe eksportet

20/04/2020 12:30 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Flasin shefja e Misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun dhe shefi në ikje, Jan Kees Martijn   Shefja e re e Misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun dhe shefi në ikje, Jan Kees Martijn, në një intervistë të përbashkët për Monitor thanë se deficiti buxhetor i Shqipërisë shkon këtë vit përtej nivelit 5% të PBB-së, nëse kriza zgjidhet në 6-mujorin e dytë. FMN sugjeron që paketat mbështetëse të qeverisë për familjet dhe biznesin të shkojnë tek më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of