Pakica, 40% e fshehur

28/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela Tregtia me pakice (retail) e organizuar po rritet me shpejtesi. Qendrat tregtare dhe supermarketet shtohen thuajse çdo muaj duke ashpersuar konkurrencen. Biznesi i retail ka xhiruar zyrtarisht 86 miliard leke ne 2007, por ende tregu mbetet ne pjesen me te madhe “i paformalizuar”. Operatoret pohojne qe tregu real eshte rreth 60% me i larte U desh kohe qe shqiptaret te zbulonin biznesin e mirefillte te tregtise me pakice te organizuar. Qe pas 2005-es ne Tirane, por […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of