Pakoja Emergjente 170 milionëshe e Qeverisë së Kosovës për koronavirusin

04/05/2020 8:38 AM 0 komente

Qeveria e Kosovës, së bashku me Ministrinë e Financave dhe Transfereve ka propozuar një paketë të masave emergjente, ku si hap i parë është adresimi i problemeve ekonomike të bizneseve dhe sektorit privat. Shuma totale e kësaj pakoje është mbi 170 milionë euro, ndërsa Qeveria synon që ta mbulojë këtë shumë duke marrë kredi.   Nga Prishtina, Fatos Shala Më 30 mars, Qeveria e Kosovës, në drejtimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, miratoi vendimin për Pakon Emergjente Fiskale. Fokusi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of