Pandemia, bota e punës dhe mendja

31/05/2021 10:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Sikurse dihet, pandemia pati ndikim të thellë, të menjëhershëm edhe në problemet që lidhen me “botën e punës” dhe ndikimet e dukshme, të forta të saj në tregun e punës. Po ndodhin ndryshime thelbësore të cilat, sikurse thonë sociologët e punës, ndodhën “brenda natës”. Për herë të parë në të gjithë globin u shfaqën disa dukuri që me sa duket do të jenë një “konstante për një kohë të gjata” me ndikim universal në tregun global të punës. Ajo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of