Pandemia çorienton biznesin e farmaceutikës

15/06/2020 9:36 AM 0 komente

Pandemia e COVID-19 e ka çorientuar biznesin e farmaceutikës, duke krijuar rritje të pazakontë të shitjeve për disa artikuj, por nga ana tjetër janë krijuar stoqe të larta për produktet bazë. Vlerësimi i euros, vështirësitë në transport dhe ndërprerja globale e zinxhirëve të furnizimit kanë rritur kostot e biznesit. Por zgjerimi i barrës së sëmundjeve dhe rritja e kujdesit për shëndetin po rrit perspektivën për biznes në këtë drejtim. Importet e medikamenteve u rritën me 20% vitin e kaluar, teksa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of