Pandemia ka ndryshuar mënyrën e të punuarit, tani duhet të përshtasim vendet e punës

20/07/2020 9:50 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pandemia na mësoi se vendi i punës nuk ka pse të jetë në një zyrë, përkundrazi, mund të jetë gjithçka dhe kudo që duam ne   Fujitsu, kompania japoneze ndërkombëtare e teknologjisë, e cila ka një forcë punëtore prej më shumë se 80,000 personash në Japoni, ka shpallur “Work Life Shift”, një program që u ofron punëtorëve orë pune fleksibël dhe mundësinë për të punuar nga shtëpia, atëherë kur është e mundur. Për më tepër, ajo do të përgjysmojë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of