Pandemia mund të rrisë riskun e NPL-ve në sektorin bankar

21/09/2020 11:05 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Seyhan Pencabligil, Drejtor i Përgjithshëm dhe Anëtar i Bordit Drejtues i Bankës Kombëtare Tregtare   Sistemi bankar po përballet me disa sfida kohët e fundit. E para ishte tërmeti dhe më pas pandemia që ka prekur çdo sektor të ekonomisë. Seyhan Pencabligil, Drejtor i Përgjithshëm dhe Anëtar i Bordit Drejtues i Bankës Kombëtare Tregtare (BKT), më të madhes në vend pohon se BKT ka hyrë në këtë periudhë me likuiditet të lartë dhe të mirëkapitalizuar, ndaj “besojmë se kjo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of